szobatisztasági probléma

Kezdőlap » Fórumok » Kérdezz / Felelek » szobatisztasági probléma

Ennek a témának 1 hozzászóló-ja van, 29 válasz-t tartalmaz és utoljára  Mokány Józsefné Lidi frissítette 563 nap ezelőtt.

Megjelenítve 15 bejegyzés (összesen 30)
Szerző Bejegyzés
Szerző Bejegyzés
2013. december 6. péntek - 08:20 #3066

Putnik-Mayer Yvette

Nos, ez durva sértés, ha a gazdit lepisili, akkor is, ha játék közben sikerül. HA ez olyan, hogy épp, hogy bepötyög a pisi, akkor lehet, hogy az izgalom hatására, és mivel kicsi, még néha elfeledkezik az etikettről, viszont, ha telibe kapja a gazdi, nagyon meg kell szidni. Ott rontotta el, hogy levitte pisi után és jött a nagy dicséret, azaz a szidás a pisi után tartott kb. 3 percig. Szóval egyszer kapott egy nagy szidást, majd ugyanazért, kapott percekkel később simit. NAgy leszidás volt. Mivel ez a kutyus már tudja, hogy fent nem szabad, csak lent, ennek ellenére is megszegi a szabályt, a szidást követősen, hogy elvégezte dolgát, egyenesen mehetnek is fel a lakásba. A szidás után pedig vegye semmibe a kutyát, kelletlenül adja rá a pórázt, ne dicsérje pisi után, ne játsszon vele, ne becézgesse, akkor se, ha a kutya, úgy tesz, mintha elfelejtette volna a korábbi incidenst és megy punccsolni. Ne a kutya irányítsa, hogy mikor lesz vége a gazdi haragjának. Játék közbeni pisinél,azonnal vége a játéknak, jön a szidás. Nem kell lerohanni vele, nyugodtan öltözzön fel, ne azt tanulja meg a kutya (fél éves, szóval már az alapokat tudja, kölyöknél ez máshogy lenne) szóval ne azt tanulja meg, ha bent pisil, lerohanhat és játszhat, meg kapja majd a dicséreteket, azt tanulja meg, hogy akár egy napig sincs se játék, se becézgetés, se labdázás séta közben, semmi, ha nem tartja be a házszabályait, akkor a gazdi kedvetlen lesz. Kitartást!

2013. december 9. hétfő - 06:34 #3070

Melinda

Nagyon szépen köszönjük a válaszát :) igyekszem mindent betartani és szigorúbb lenni mert az tény hogy egy percnél tovább nem haragszom annyira szeretem de ezek szerint ezzel is összezavartam ! és így visszaolvasva valóban úgy tűnik ő irányít engem és nem fordítva :) Még egyszer köszönöm üdv Melinda

2014. január 22. szerda - 14:26 #3134

Oláh Antalné Bea

Kedves Yvette

Van egy yorki kutyusunk, akit 6 hónaposan vettünk, aki pelusra , és kint is végezte a dolgát. Mikor hozzánk került, nem engedtük meg, hogy a lakásba piszkítson kijelölt helyre sem, csak kint az utcán, mert számomra a szobatisztaság azt jelenti, hogy csak kint végezheti el a dolgát, a lakásba nem! Két hónapja van már nálunk, elég jól haladunk. A problémám az, hogy 4-6 napig ügyesen végzi a dolgát kint, dicséretet, jutalom falatot is kap. Aztán ugyanúgy a lakásba is bepiszkít, majd kapja a leszídást, odavisszük a pisihez, vagy kakihoz, megszagoltassuk vele, és felemelt hangon, mondjuk neki, hogy “mit csináltál”, nem tudjuk tetten érni sajnos! Elszomorít, mert már azt hinnénk, hogy sikerült megértetni vele, hogy mit szeretnénk tőle, de pár naponta produkál valamit! A véleményét szeretném kérni, és tanácsát, hogy minél előbb szobatiszta legyen a kutyusunk!
Üdv: Bea

Válasz:

HA ilyen sok idő eltelik, akkor ez a  kutya nagyon akar, és tudja, hogy bent nem szabad piszkítani. Több tényezője lehet annak, hogy még se jön össze neki, időnként, például, sokat ivott este, álmában érte a baleset, játék hevében sikerült, vagy örömködés közben pisilt be. Ilyenkor ugyanis még nem tudja 100%-osan odabent tartani a dolgokat. Amivel segíthetünk: este nincs víz, az esti séta után elvesszük a  vizet, nincs kánikula, reggelig kibírja, így nem fog nasizni belőle este. Benti szidás, tettenérés nélkül: a mit csináltál jó, de úgy tűnik, kevés. Legalább a baleset utáni szidást követő fél napig ne vegyük észre a kutyát. Hogy a bűnt, bűnhődés kövesse. Legyen ideje rájönnie a kutyának, hogy a gazdi azért mérges, mert ott volt az ő szaga, piszkítása a lakásban, azért olyan rideg vele, és nem veszi észre, mert így bünteti, nem 1 percig tart a szidás, hanem fél napig, vagy egy napig, az pedig könyörtelen büntetés, a kutyának. Lent most már ne dicsérjük túl, ha pisil-kakil, legyen természetes, mert a sok dicséretnek hála is bepróbálkozhat otthon, otthon szidást kap, ha piszkít, lent max. kis simit, de nem kell túlzásba vinni, hisz természetes dolog az, hogy  a kutya lent ürít, nem fent. Sok sikert, azért látom, hogy ez a kutya próbálkozik.

2014. január 25. szombat - 20:14 #3144

Oláh Antalné Bea

Kedves Yvette
Köszönöm a választ! Mindent ugyanúgy csinálunk, ahogy Ön írta, nem egy percig tart a szidás, büntetés, hanem egész délután, csak ezt az előző levelembe nem írtam hozzá, és általában nap közben piszkít ilyenkor, nem éjjel. De örülök, hogy így látja a dolgokat, és remélem minél előbb sikerül a teljes szobatisztaság!
Üdv: Bea

2014. február 11. kedd - 23:16 #3195

K.G

Kedves Yvette!

Van egy tündèr shar pei kiskutyànk aki most 4 hònapos, 1 hònapja van nàlunk. Teljesen szobatiszta, kivève ha dolgozunk nèha oda piszkìt.

A problèmànk a következô; kb 2 hete oda pisilt a kanapèra, megmutattam neki làttam rajta h tudja mirôl van szò rà is vertem a fenekère. Màr amikor haza mentem gyanùs volt a kutya , olyan furàn viselkedett. Màsnap kezdte azt ha èn haza megyek jön farokcsòvàlva, ugràlva de össze vissza pisil. Van h minden elôzmèny nèlkül oda jön nyalogatja a kezem , elmegy 1 perc mùlva vissza jön èsoda csurizik. Arra gondoltam, hogy fèl tôlem mert a fülèt èn tisztìtom meg a szemèt is mert oda kemèny kèz kell ugye a pàrom nem meri. Egy pàrszor elvertem de nem durvàn pàr pofàst adtam neki, meg a seggère vertem. Csinàl olyat is (ez kb 5napja volt) hogy minden elôzmèny nèlkül megàll ès oda pisil, ùgy h nyitva az erkèly ajtò tehàt ki tudna menni de azèrt sem. Mikor hozzànk került 1 hèt utàn szoba tiszta volt. Ez a becsurizàs ma is volt. Pedig èn tanìtottam meg mindenre… Arra gondolok fel tôlem de pl amikor a kanapèra pisil akkor sunyìt ha haza megyek tehàt tudja mièrt szìdom le. Nem pisil csak csurgat. Ha sunyìt ès szòlok hozza oda jön de becsurgat….

Olyan fajta amivel rengeteget kell foglalkozni ès mi meg is tesszük. A gond h rengeteget kell tisztogatni , amit csak èn tudok csinàlni a pàrom nem meri. Tudom h tart tõlem de ez a csurizàs idegesìt. Most volt àllatorvosnàl ès makk egèszsèges! Ma is belèptem az ajtòn oda rohant , simiztem de màr be is csurizott…

Ès közben làtszik rajta h fèl tôlem. De ha kapott is akkor is csak ha rosszat csinàlt. Arra gondolok h a szemèt is èn krèmezem meg a fülèt is èn tisztìtom ès azèrt is tart tõlem. Egyèbkènt következetes vagyok , ha jol viselkedik jutalmazom, ha rosszul nem szòlok hozzà.

Válasz:

Szóval látja, hogy a verés nem hatásos,  a kutya még fél is a gazdijától, mégis alkalmazza……miért?

! hónapos, a becsurizásért azért nem verném meg, inkább kiközösíteném, a  legjobban társaságban szeret a kutya, szóval ha nem sikerült tisztán tartania  alakásta  kutyának, akkor a pisi után, persze hangos szóval kiküldeném, akár az erkélyre, előszobába, mindegy hova, csak el a többiektől, hogy egyedül legyen, valószínűleg lesz hiszti, de ezt türelmesen ki kell várni, amikor csend van, majd bejöhet, a hiszti során pedig gondolkozzon, miért is csurgatott be. Azért négy hónaposan még nem tökéletesen tartják vissza. A gyerekek ilyenkor még pelust kapnak, őket se verik, sőt a nyugdíjasokat sem, ha becsöpög, mert nekik is visszafejlődik imitt-amott. Szóval türelem kellene ehhez a kutyához és más módszer a szidáshoz, pl. kirekesztés, nem kell rázárni az ajtót, csak nem engedni bejönni a többiek közé, ha sunyít, akkor oda lépni, és mutatni neki, hogy kifelé.

Melyik kutya szereti a tisztálkodást? Eleinte egyik sem, de ha a gazdi nyugodt tudod maradni, beszél hozzá, mély lélegzeteket vesz, picit simogatja a kutyát, nem mindent egyszerre akar gyorsan elintézni, hanem akár 5 percenként kis szüneteket tart, a kutya megszereti ezt. Miért? Mert törődnek vele, és ezért hálás lesz. Még a  cicáimat is meg tudom mosni a zuhanyzóban, azért mert nem veszem át az ő pánikjukat, hanem nyugodt maradok még meg is masszírozom őket samponozás közben. Az se ártana, ha tisztálkodás előtt elvinni egy kiadós sétára a kutyát, hogy lenyugodva kezdjenek neki. Türelem, még tizenévig fogják egymást boldogítani, és a kutyanevelés a türelemről szól. Sok sikert!

2014. február 12. szerda - 17:30 #3205

K.G

Akkor szerintem egyedül kell tisztìtani a kutyust mert a pàrom olyan ideges, hogy szerintem attòl fèl a kutyus is. Hiàba mondom neki, hogy ezzel hozza a fràszt a kutyusra… A verèsrôl: Most taktikàt vàltottam. Teljesen. Eddig sem vertem meg max parszor a seggère vertem de ezutàn nem fogok hozzà èrni (megütni).

Az a baj szerintem, hogy a pàromnak csak kis termetû kutyusa volt, ès babusgatni akarja.Ès azt làtom nèha mintha rettegne ha fület vagy szemet kell tisztìtani. Nekem nem gond èn tök nyugodt vagyok. Tudja a kutya is hogy jò leszaz neki, a szemènèl különösen. :)

Köszönöm a tanàcsokat! :)

2014. május 22. csütörtök - 21:47 #3513

yamini

Kedves Yvette!

Van egy 3 hónapos kistestű szálkás tacsi keverék kutyusom. Panelban lakunk, ès még nem vihetem le sétáltatni, mert még 2 oltást meg kell kapnia hozzá (az orvosunk szerint az első 4 oltás előtt nem szabad kivinni). Viszont elkezdtem a szobatisztaságra szoktatását, oly módon, h van erkély és oda szoktatom átmenetileg. Nagyon értelmes és már kevés baleset történik, de éjjel rendszerint bepisil a lakásba, nappal csak azért nem mert mindig nyitva van az erkélyajtó. Tény, hogy iszonyú sokat iszik, pedig semmi baja nincs, csak úgy hobbiból is iszik ,ha elmegy az edénye mellett. Az lenne a kèrdésem, hogy mit tegyek annak érdekében, h csak akkor igyon ha tényleg szomjas? Olvastam egy korábbi válaszban, hogy éjjelre már nem kell inni adni a kutyának, de este 9-től hány óráig bírja ki víz nélkül ,ill. nap közben hogy tudnám kontrollálni a vízfogyasztását? Mennyi egy kistestű kutya napi vízszükséglete? Nap közben sem jó ha mindig van előtte víz?
És hogyan szoktassam majd át a lenti wc-zésre ha már lehet majd sétáltatni?
Előre is köszönöm a választ!
Üdvözlettel:
yamini

Válasz:

Akár egész nap se kap inni, se lesz baja, persze nem ez a cél, de ha tényleg sokat nasizik belőle, akkor kaja mellett legyen víz kitéve, evés után ihat, majd a víz el legyen véve, valamint séta után, akár közben is lehet, vihetünk neki tálkát kis vizet, hogy ne otthon pótolja literre számra, hanem már séta közben is tudjon iszogatni. Inkább rágócsonttal fogllaja le magát ne ivással, adjunk neki sok ilyen játékot, hogy lefoglalja magát. Ha ilyen szépen rááll az erkélyre nem lesz gond az utcával se, erkélyre vihetünk fel,azért némi zöldet, természetet, hogy azonosítsa a szagokat, és a lenti könnyebben menjen. Sok sikert!

2014. május 26. hétfő - 22:08 #3522

yamini

Nagyon köszönöm a tanácsot! Akkor így is fogok tenni.
A rágókákat amúgy is nagyon szereti a törpike, főleg a marhabőrből készült cipő alakú rágókát, ami az állatkereskedésekben kapható,
Meglepően ügyel ám a környezetére, mindig kimegy az erkélyre, amikor éjjel nem bírja visszatartani, akkor nyüszög utána, fel is ébreszt, látszik, h kellemetlenül érinti. Kár hogy nem előtte kelt fel, de már ez is szokatlan igyekezet egy ilyen pici kutyusnál.:)
Még egyszer köszönöm a választ!
Üdv,
yamini

2014. december 7. vasárnap - 20:38 #3590

zsozso

Hali nekem is van egy 4 honapos kan kutyusom a gond az hogy nem nagyon tudom szobatisztara nevelni ok van mikor melozunk egyedul van akkor meg megertem bepipil de azelott mindig leviszük a gond inkabb az hogy kaja utan leviszük van pipi kaki feljövünk es nemsokara az alvohelyere pipil ilyen kosaras kis agya van pokrocal mindent kiprobaltam elkaptam a kozben megszidtam mindig kimodom hamar az agyat semmi se mukodik kepes oda pipilni majd benne aludni nem ertem mert es mit tegyek

2015. január 16. péntek - 08:54 #3595

Kiss Timea

Segitséget szeretnék kérni!!!!! befogadtam egy két éves törpe pincser kutyust ,itthon van egy pincsim aki 11 éves.Az a próblémám a pincserrel,hogy a hozzá kapott informáciok ellenére miszerint szobatiszta és imád sétálni sajnos egyik sem valós.Folyamatosan bepisil bekakil mindenhova bármikor .Kertes házban lakok és két hete azzal töltöm a mindennapjaimat hogy 2-3 óránként járkálok vele a kertbe ahol szaladgál játszik de nem végzi a dolgát söt bármilyen hangot hall megijed és hozzám fut.utcára kisem lehet vinni mert a kapuban leblokkol és se elöre se hátra.viszont amint beérünka lakásba szinte rögtön pisil. segitséget szeretnék kérni hogyan tudnám megoldani ezt a kellemetlen helyzetet? Várom válaszát elöre is köszönöm szépen

2015. november 22. vasárnap - 15:10 #3738

Lina

Kedves Yvett

hét hónapos mini pincherem van, akivel rengeteget küzdöttünk hét hetes korától kezdve. Lerobbant állapotban került hozzám és közel három hónapig tartott, míg minden betegségéből kikezeltüettükk és biztosra lehetett venni, hogy megmarad. A szobatisztasággal folyamatosan küzdünk, vannak hetek, amikor szinte csont nélkül teljesít, de az utóbbi időben túlmegy minden határon, amit csinál. Folyton bepisil, főleg, ha nem az van, amit ő szeretne, illetve a legnagyobb baj, hogy egy ideje be-be pisil az ágyába. Nem jelzésértékűen, hanem rendesen. Már elég sok mindent próbáltam, de egyszerűen tehetetlennek érzem magam, ráadásul állandó lett a feszültség közöttünk. Naponta többször nem tudom levinni sétálni, de kiderült, hogy ha muszáj, kibírja a reggeli sétától az estéig. Szóval szerintem itt valamilyen dominancia harc zajlik. Előre is köszönöm a tanácsot. Lina

2016. január 4. hétfő - 13:20 #3751

Mezei Àgnes

Jó napot. Van egy 6 hónapos kan francia bulldogom. Mâr minden módszert kipróbâltam hogy szoba tisza legyen de sajnos nem jârok sikerrel. Ha kedve tartja szobàba piszkit hiâba vittem ki. A juti falat a szidàs a pelenka sem segìt sajna. Pl. Reggel eszik iszik majd kint el is vègzi a dolgât majd 3-4 óra mulva a szobâba piszkit. Kezdek kétségbe esni. Mit tegyek, vagy tehetek?? Mâr ott tartunk hogy szoba kenelben van ha nem vagyok otthon igy legalâbb nem piszkit be. Tudom ez a fajta elég makacs türelem kell hozzâ. Köszönöm a segitsèget.

2016. február 20. szombat - 04:50 #3795

Lisa

Kedves Yvette!
1 éves yorki (Hugó),szobatiszta, tegnap előtt az ágyba pisilt, van fekhelye, de soha nem használta, velünk alszik

2016. április 18. hétfő - 13:20 #3816

Zsuzsa

Nekünk is ágyra pisilés problémánk van. 4 éves bolognese, ivartalanított szuka. 8 hónapja költöztünk új helyre. Naponta 3x sétálunk, délután 4-kor eszik. Semmi probléma nem volt eddig. Most , nem voltunk itthon délelőtt (ez minden nap így van) és az ágytakaróra pisilt, sokat, egy helyre. Előző reggel az ajtó elé kakilt, igaz kicsit később vittük le. Kicsi korában sok hasonló probléma volt. Kb, 1 éves kora óta rendben mentek a dolgok. Mit csinálunk rosszul?Köszönöm! Zsuzsa

2016. július 6. szerda - 06:26 #3828

Mokány Józsefné Lidi

Kérdésem lenne! Most volt egy éves a kan tacsi-spániel mix kutyusunk. Négy és fél hónapos korában hoztuk el az akkori gazditól. Az a probléma, hogy örömében, bánatában, esetleg hisztizéssel kapcsolatban bepisil, vagy lepisili az ágyat. Igazából már szobatisztának volt mondható, de ez az öröm- bánat pisi még mindig nem szünt meg. Ha elmegyünk itthonról és hazajövünk akkor is bepisil és még sértődést is mutat, hiába kedveskedünk neki, de van amikor figyelmen kívül hagyjuk. Naponta 4x biztos levisszük, ez nem lehet probléma. Mindenkivel szocializált, szeret játszani a kutyusokkal. Emberekre is hasonlóan reagál, hagyja magát megsímogatni, lefekszik és rögtön bepisil.De olyan is van, amikor a párom alányúl, hogy feltegye és ráadja a pórázt, akkor is bepisil. Ha én akarom felvenni, úgyszintén időnként – nem minden esetben – bepisil. Bántva még soha nem volt, – legalább is általunk – megszídva igen, helyreküldve igen. Ő a harmadik kutyusunk, igaz, hogy az előző kettőt 8 hetes kortól mi neveltük. Én úgy gondolom, hogy ez mindenképpen viselkedési probléma, csak a megoldást nem tudjuk. Ebben kérnék segítséget! Köszönöm. /Orvos, kozmetikus hisztizésnek nevezte a viselkedését/.

Megjelenítve 15 bejegyzés (összesen 30)
Válasz erre: szobatisztasági probléma
Információid:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>