A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil

Kezdőlap » Fórumok » Csevegő » A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil

Ennek a témának 1 hozzászóló-ja van, 71 válasz-t tartalmaz és utoljára  Varga viktória frissítette 96 nap ezelőtt.

Megjelenítve 12 bejegyzés (összesen 72)
Szerző Bejegyzés
Szerző Bejegyzés
2016. május 16. hétfő - 13:23 #3821

Simon Viktória

Sziasztok, van egy nagy gondunk.
Van két 9 éves yorkija a gazdinak, már kezdettől fogva reggelre bepisilnek, pedig rendese nvannak sétáltatva, nappal semmi gond, de reggelre mindig ott a pisi. Mindent kipróbált már a gazdi és semmi..
január óta én vigyázok rájuk hétvégenként, és ide nem pisiltek be!!! múlthéten viszont 2 nap is volt pisi a szobában. most is mindkét nap volt. énis próbálkozok mindennel, amit tanultam és olvastam, még kutyariasztó sprayel is, de semmi hatás… nem betegek, és nem tudok már mit tenni… van valami ötletetek? már nagyon kivan a gazdi tőle (9 év..) és mostmár énis ideges vagyok..
Köszönöm!!!!!!!

2016. október 4. kedd - 15:51 #3853

gyene ivett

Helló! Az én bichon kutyusom 10 éves nagyon okos kutya deh mostanába megint bepisil és eddig szólt ha ki kell mennie most azonban nem szól. Mi lehet ennek az oka?

2016. október 19. szerda - 07:59 #3854

Kéri Julianna

A kis yorkym, már 6.5 éves, eddig szobatiszta volt, de most 3 hete vizes tüdő gyuszija van, és éjszakánként mindig bepisil a babapelenkára,sok vízhajtót, sok gyógyszert kapott,de még mindig állandóan előfordul, sok vizet iszik, sokszor leviszem,de így is előfordul minden éjjel , a baba pelenkát csak azóta használom amióta ez tart. Köszönöm a jó tanácsokat!

2016. október 28. péntek - 06:00 #3856

Dorina

Kedves Ywette!
Van egy 16 hónapos bichon bolognese kan kutyám. Már jó ideje szobatiszta. De mostanában éjjelente újból bekakil, bepisil a szőnyegre. Este 8kor viszem sétálni akkor is kakil, pisil. Enni délben szokott. Jutalomfalatot pedig dutan. Mindig a nappali szonyegere piszkitott,amit ki is pucoltunk, de masnap ugyanugy.vettunk új szőnyeget, de arra is rapiszkitott. A szobámban alszik az emeleten, itt is van szőnyeg.előző este becsuktam az emeleti ajtót hogy ne menjen a nappaliba,igy most a szobam szonyegere pisilt, hozza tennem hogy amig a nappaliba nem volt meg az uj szonyeg nem pisilt be csak egyszer egy masik szobaba szinten a szonyegre. A szőnyeggel van a gond? Köszönöm válaszát előre is: Dorina

2017. január 9. hétfő - 06:35 #3875

Viki

Jó napot. Van egy kutyám aki mar több mint 2 eves. Német törpe pincsi, szeptemberben elköltöztünk, eleinte csak akkor pisilt be ha valaki idegen jött, mostmár ott tartunk hogy egynap többször bepisil úgy hogy semmi hatás nem éri. Biztos vagyok benne hogy direkt csinálja mert melótt reggel kivinném beengedem és beis pisil szoval nem kell neki mert ezt az után is megcsinálja hogy bejöttünk a wc-s ből.! Rászolok, kint megdicsérem mégsem használ semmit. Mit tegyek?

2017. január 23. hétfő - 15:58 #3878

Gáll Aletta

Sziasztok!
8 éves fiú szálkás szőrű tacskónk teljesen szobatiszta, kertes házban élünk. Estére beengedjük a hideg miatt, de még este is kiküldjük a dolgát végezni. Az utóbbi időben hetente többször reggelre egy bizonyos helyre, a parkettára vizel. Pedig korán kelünk és kiengedjük. Nem tudom miért csinálja, nem tudok szabályszerűséget felfedezni a viselkedésében. A pisis helyet domestosszal szoktam felmosni, de hiába. Nagyon összeszidom és reménykedem, hogy legközelebb nem teszi, de mégis. Tanácstalan vagyok.

2017. február 3. péntek - 12:13 #3886

Mónika

Sziasztok!

érkezett hozzánk egy új családtag. :) Még picike, 6 hónapos, kis csalafinta, de egy hatalmas problémánk van, amire tényleg nem tudjuk a megoldást. Folyamatosan bepisil és bekakil a lakásban. Kutyapelust nem szeretnénk, mert szeretnénk szobatisztaságra nevelni. Sokat vagyunk itthon vele, sokat játszunk is vele esténként. Viszont mindketten dolgozunk párommal. Én reggel 9-re megyek és ebédszünetben (12körül) itthon töltök egy órát és aztán vissza munkahelyre 5-ig. Tehát nem marad a kutyus nagyon hosszú időre egyedül.
Az ő kis helye a nagy fürdőszobánkban van, nem merjük kiengedni még a lakás többi részébe… Ha itthon vagyunk, tudja mit nem szabad, de ha nem, rögtön megrág mindent. Ez időszak alatt itthon voltunk 3 hét szabadságon is és minden 2. órában lementünk vele sétálni egészen estig. 12 körül volt az utolsó séta és reggel már pisi kakival keltett minket 6-7 körül. Ha munkába megyünk, párom 6kor kel, akkor is mindig pisi kaki, jön a séta és aztán rá két órára én is kelek, akkor újra ugyanaz a tortúra…ebédszünetben is és délután is mikor hazaérünk… Naponta legalább másfél órát csak fürdőt takarítok.
Természetesen az állatorvos és ismerősök tanácsait követve a kezdetektől fogva le van szídva minden alkalommal. Mikor hazaérünk már látjuk rajta, hogy tudja, hogy rosszat csinált, mégis csinálja…. Mikor lent végzi a dolgát, mindig nagyon megdícsérjük és kap juti falatot is! Előfordul, hogy a kis ágyára is rápisil… (ez nagyon ritka, de volt rá példa)
Van ötletetek??? Nagyon tanácstalan vagyok és sok sok idegeskedéssel jár. :(

2017. február 13. hétfő - 13:48 #3891

Márti

Sziasztok!

Nekem két kutyusom van. Az egyik egy 4 éves bolognese, aki teljesen szobatiszta, a másik egy 9 és fél hónapos yorki. Ő nem akar az utcán pisilni, kakilni. A kis életében talán 4-szer ha sikerült. Akkor mindig nagyon megdicsértem. Kizárólag fent végzi a dolgát a lakásban. Az sem mondhatom, hogy pelenkára, néha igen, néha nem, ugyanis ha ők ketten egyedül vannak a lakásban, akkor apró pici darabokra tépi a pelenkát, tehát akkor már nem rakom ki. Én már mindent kipróbáltam, levittem a kakáját, levittem a pelenkáját (vagy egy héten át), de csak ültünk mellette. Feladtam. Gondoltam majd, ha tüzel el kezd jelölgetni, mint más normális kutyák. Most két hete tüzel, ez a gondolat nem jött be. Napi 3-szor visszük le őket. A másik ott pisil egyfolytában az orra előtt, de semmi. Én már nem tudom mi tévő legyek. Folyamatosan mondogatom neki, hogy pisiljen, de sajnos nem érti mit szeretnék. Teljesen kétségbe vagyok esve, bár én még olyat nem hallottam, hogy egy kutya egész életében nem pisilt volna az utcán. Lehet megoldódik ez a probléma, csak ki kell várni?! Nem tudom, kérem segítsen valaki. :(

2017. június 29. csütörtök - 15:37 #3949

Ákos

Szia!

Kertes házban lakunk két kutyussal. A kutyák a kertben vannak. Az utóbbi 2-3 hónapban a megszokott hely helyett a ház előtti részre is piszkítanak. Hogy tudom rávenni a kutyákat, hogy az eddig megszokott helyet, a ház hátamögötti területet használják? A terület tiszta, naponta szedem össze a lutyapiszkot ugyanúgy, mint korábban.

2017. szeptember 27. szerda - 07:08 #4037

Gabi

Üdv!
2 éves kiskutyam (havanese) eddig szobatiszta volt, de kb 1 hónapja minden este bepisil és bekakil. Naponta 3x viszem le sétálni parkos területre, mégis minden Reggelre arra kelünk, hogy kaki és eszméletlen nagy mennyiségű pisi vár az előszobában. Mit tehetnénk ez ellen?

2017. október 22. vasárnap - 05:31 #4084

Edina

Szia..remélem tudsz segíteni van egy fél éves fiú törpe tacsim..sajnos minden reggel..vagy ha jön valaki hozzànk vagy csak ha napközben meg akarom simogatni mindig pisil…nagyon.kellemetlen..nincs egyedül.mert otthol vagyok vele ..napközben is leviszem az udvarra ott is pisil.elvégzi a dolgàt..de örömében vagy izgalmàban folyton pisil…szobatiszta mert ritkàn történik.baleset fent.ha felemelem hogy viszem le megint pisil..ha simogatni akarom hagyat dobja magàt és biztosan pisil ..mit csinàlok rosszúl.mindig izzgatott ha jön valaki csóvàlja a farkàt ràzza a fenekét és csúrizik..mit csinàljak? Köszönöm előre is a vàlaszt…

2018. január 13. szombat - 08:35 #4099

Varga viktória

Van egy 6 hós amstaffom és egy 2éves yorkim! A yorki szobatiszta volt! A stafim már napközben ügyes, jelez, ha ki akar menni! Viszont ha elmegyek pár órára, van, hogy ajtóba kakil pisil! Reggel 7kor és 16kor kap enni! Csak szárazat, semmi mást! Víz előtte egész nap ~jjelre van, hogy ott felejtem! Sokat engedem ki őket a kertbe! Este is, éjjfélkor megébredek, akkor is kiviszem, még is hajnal 5 előtt bekakil, pisil! És a yorki is kezdi t{le át venni! Van, hogy megcsaptam őt, amikor az a bűz keltett! De van, hogy szidom! Tudják és még is! Mit tegyek? Am van, hogy hiába szidom, nem is hatja meg őket,,

Megjelenítve 12 bejegyzés (összesen 72)
Válasz erre: A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil
Információid:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>