A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil

Kezdőlap » Fórumok » Csevegő » A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil

Ennek a témának 1 hozzászóló-ja van, 71 válasz-t tartalmaz és utoljára  Varga viktória frissítette 3 nap ezelőtt.

Megjelenítve 15 bejegyzés (összesen 72)
Szerző Bejegyzés
Szerző Bejegyzés
2014. március 12. szerda - 17:05 #3333

Nagy Márta

Sziasztok! megfogadtam a tanácsot, és bevált! 3. éjszaka, hogy nem volt pisi. :) Annyi volt, hogy egyszer jól megdorgáltam, érezte a hangomon, hogy mérges vagyok, még ki is zavartam akkor az udvarra (komoly 5 percig, az igaz), de bevált. Nagy okos kis kutyika.

2014. március 12. szerda - 17:12 #3334

Szabó Melinda

Üdvözlöm!
Az alábbiakban kérném a tanácsot:
Van egy szobatiszta kutyusom, a jövő héten hozok a menhelyről még egy kutyust, aki nem teljesen szobatiszta. Az itt olvasottakat majd igyekszem tanácsként felhasználni, de nem tudom, hogy ha az új jövevénnyel éjszaka “baleset” történik, (azért gondolom, hogy idő kell, amig szobatisztává nevelem), csak hogyan védem ki, hogy a meglévő kutyim nem fog-e úgymond visszafejlődni, miután megérzi a másik kutyi pisijének a szagát.

Köszi a választ: Szabó Melinda

2014. március 12. szerda - 17:15 #3335

Szabó Melinda

Persze, tudom, hogy türelem kell, van is, csak hátha valami praktikát tud valaki. :) Köszi

Válasz:

Praktika nem kell, a nagyobb kutyus nem fog visszafejlődni, az a jó kutyákban, hogy saját igényük is, hogy a természetbe ürítsenek, hiszen a kint a szabadban több az inger, gyorsabb jön rájuk a mehetnék, nekik is egyszerűbb. Nem fog visszafejlődni. Ahogy első kedvencét megtanította rá, úgy a másiknak is menni fog. Ha baleset történik, persze jelezze az új jövevénynek, hogy ezt a gazdi nem szereti. Valószínűleg a nagy kutyus, segít majd a nevelésben. legalábbis nálam mindig, ha a kicsit tanítottam a nagyok jöttek és kutya nyelvre lefordították a szidásom, nagyon sokat segít a másik kutya minden gazdinak.

2014. március 29. szombat - 16:02 #3396

Pusztai Agnes

Udvozlom!
Tanàcsot szeretnèk kèrni egy remènytelennek tuno esettel kapcsolatban. Anyòsomèknak van egy napkozben az udvaron làncon, este a lakàsban tartott vadàszkutyàja, kb. 2 èves. Sajnos elèggè el van kènyeztetve, meg rendszertelen idoben viszik sètàlni is, szòval nem egy jòl nevelt kutya. A baj vele az hogy sokszor hosszabb sèta utàn is a lakàsban (sokszor a kazànhàzban ahol az eteto tàlkàja van, màskor a lèpcson, szobàban) vègzi a dolgàt (tobbszor pisi, nèhànyszor kaki). Van hogy este jelzi hogy ki akar mèg menni sètàlni, de csak szaglàszik ide-oda, ès amint bejon a lakàsba, bepisil. Mùltkor apòsom alaposan helybenhagyta mikor tettenèrte, akkor 2 napig csak odakint vègezte a dolgàt, de ma ismèt az tortènt hogy csak pàr percre engedtèk be az udvarròl, ès màr be is pisilt. Mivel nincs mindig tettenèrès, ìgy nehèz buntetni. Mi lehet a problèma hàtterèben? Mit tehetunk hogy megtanulja hogy odakint vègezze a dolgàt? Vàlaszàt elore is koszonom!
P. Agnes, Olaszorszàgbòl

2014. április 2. szerda - 18:33 #3432

Czibulya Szandra

Sziasztok! Van egy 2 éves Beagle kutyusunk. Kertes ház után októberben panelbe költöztünk. Minden flottul ment, viszont 1-2 hete folyamatosan bepisil, és nem is jelez. De csak akkor ha otthon vagyunk. Napközben, akár 12 órán át is amíg egyedül van, nem pisil be. Csak ha itthon vagyunk, pedig ha jelez, mindig levisszük. Mi lehet a baj? Nagyon szépen köszönjük a segítséget!

VÁLASZ:

Több oka is lehet, udvaron sose kellett tartogatnia, természetes volt, hogy amikor jött az inger, akkor könnyített magán, ha a gazdi nem segít neki, nem mondja el az új szabályokat, honnan találja ki a kutya, hogy most már nem így van. Ráadásul ha otthon vannak, amikor becsinál, könnyű lereagálni, akár leszidni a kutyát érte. Dobbantsunk oda, tetten éréskor, hogy úgy megijedjen, hogy abba hagyja dolgát, és akkor póráz fel, irány  a természet, ha elvégezte, mehetünk haza. Jó lenne egy rendszer is a kutyának, azaz mindig hasonló időkben vigyük ki, hogy tudjon számolni. Ne azt várjuk meg, hogy ő jelezzen, hanem állítsuk be  a biológiai óráját! Sok sikert!

2014. május 21. szerda - 03:23 #3511

Dalma

Sziasztok! Van egy egyéves boxer kan kutyàm és két napja úgy érzem vissza fele fejlődik! Reggelente be kakil…. utoljára szerintem 11 hetesen kakilt be…. pedig minden ugyan úgy csinálok mint előtte, du több órát vagyok lent vele, este 7fele jövök csak fel vele vagy utána. .. miért csinálja ezt? Mit tegyek?

Válasz:

Két napja, mindig vannak hullámvölgyek a kutyaéletében, sosincs állandóság, olyan nincs, hogy tökéletes kutya, a határokat mindig feszegetik. Szóval ez lehet a figyelem hiánya, lehet mi azt hisszük, figyelünk rá, de ettől a  kutya még akarhat többet, lehet kullancs csípés, ami szintén visszatartási problémát okoz, lehet a kaja, amit kap, hogy máshogy fut át rajta , mint a korábbi táp, lehet, hogy itt a nyár, és többet iszik, ezért is gyorsabb az anyagcseréje. Ivarérett elkezd jelölni, dominálni akár. Szóval megannyi oka lehet, oda  kell figyelni a kutyára, hogy mi változhatott, és ezt a gazdinak kell látnia, és türelem, két nap, nem a világ,  Segítsünk neki, hogy figyelünk rá, és akkor ő maga fogja elárulni, mi történt, ha bújósabb lett, ha velünk, akkor törődést kér, ha a parkban a kutyákra is rájelöl, dominálgat a  drága, egyre jobban tudatánál van erejének, akaratának stb. Szóval jelez ő, csak figyelni kell.

2014. május 21. szerda - 20:59 #3512

Minimanó

Sziasztok. Yorki kutyusom 10 hónapos. Mikor hozzánk került 8 hetesen egész szépen rászokott a szobatisztaságra, ami alatt a pelust értem. Sokáig nem pisilt kakilt az utcán de mikor rájött egész jól működött és csak akkor ment a pelusra ha nem voltunk otthon. Aztán ennek vége lett pisilt mindenhova. Elköltöztünk mikor 5 hónapos volt. Az új lakásban teljesen szoba tiszta lett reggel mentünk sétálni akkor volt a nagy pisi ez tartott kb 2 hónapig. Azóta mindenhova, de már a számomra logikátlan helyekre is. Ágy, mosógép eleje virágcserép,wc,takaró.. Kb heti 5nap a kutya egyedül tölt 5-7 órát, akkor van a legtöbb rosszaság de ha itthon vagyunk is megcsinálja. Mindig tudja ha rosszat csinál elbújik de mégis. Most megint költözés előtt állunk és abban reménykedem h új lakás semmi kutya szag vagy bármi. Segítség, ötlet vkitől hogyan tudnám a másik lakásban előröl kezdeni a szobatisztaságra nevelést?

Válasz:

Pelust elhagyni, mindent összezavar a kutya életében. Ha piszkít, kirekeszteni, nem magunkhoz engedni, jó sokáig, ez legyen a büntetése, ne a szidás, majd, hogy a gazdit nézi feltakarítani a cuccost. A helyét jelöld mindig ki, így ha rosszat csinál, oda is be lehet küldeni, nem kell az egész lakást mindig átadni neki, ilyet egy falkavezér nem tesz, ha otthon vagy, megengedheted, hogy menjen ide-oda, de engedéllyel mehet, nem azért mert neki úgy tartja kedve. Figyelni a kutyát és rajtakapni, persze ez a legjobb, ha már lent az orra, ráförmedni, és elküldeni, majd venni a  cipőt és ha a természetben elintézte dolgát ismét haza menni, ne sétát kapjon cserébe, csak egy lehetőséget, hogy a természetbe végezze dolgát. Sok sikert!

2014. június 2. hétfő - 11:54 #3527

M.A

sziasztok

Az én kutyusom most lesz 3 éves tökéletesen megtanulta hogy bent nem szabad kakilni, pisilni amikor kicsi volt. rendszresen kikéretözött a kertbe soha nem volt probléma vele egészen körül bellül 3 hónappal ezelöttig. egyfolytában minden egyes este vagy reggel vagy éppen mindkét alkalommal bepisil. rendszeresen járok vele sétálni és mivel jobb az idö is a kertajtó is nyitvavan mégis bevizel. tudja hogy rosszat tesz ugyanis amint meglátom összehúzza magát és lapít. oda viszem és beledugom az orrát leszidom és mégis. a nap nagy részében vele vagyok és mégis mindíg talál egy olyan pillanatot hogy nem vagyok éppen a közelben és bepisil nyitott kertajtóval. nem tudok már mire gondolni ugyanis a semmi nem változott a környezetében.

VÁLASZ:

A szidás után közösítsük is ki, azaz ne engedjük a  falkához, akkor se, ha az csak egy fő, a gazdi, a szidással együtt küldjük is el, akár ki, akár a másik szobába, mindegy, a lényeg, hogy ne lásson minket, és ne akkor engedjük magunkhoz, ha ő akarja, ő punccsol, ha újra és újra vissza akar jönni, bármi elküldtük, csukjuk rá az ajtót, bármit, de ne engedjük magunkhoz, akkor se ha hisztizik, ez lesz a hatásos szidás, ha csend van és mi is megnyugodtunk, akkor beengedhetjük, no nem kell nagy öröm újjongásba kitörni, maradjunk semlegesek, ez egy olyan büntetés, ami miatt legközelebb elgondolkodik, hogy akar-e még egyszer bepiszkítani.

2014. augusztus 29. péntek - 16:44 #3557

Pöttöm

Sziasztok!

A kutyám már 10 éves és eddig semmi probléma nem volt vele, mióta édesanyám 1,5 éve meghalt, folyamatosan a fürdőszobába pisil a köre, sehova máshova, se szőnyegre, se szobába. Ez számomra azért fúrcsa, mert az előszobában kb 10 órát is kibír éjszaka pisilés nélkül.
Mért csinálja ezt, és mit tehetek ellene??

Segítségeteket előre is köszönöm.

2014. szeptember 2. kedd - 17:04 #3559

Anetta

Kedves Yvette! Az a gondom, hogy az 1 éves, ivartalanított, 3 héttel ezelőttig ideiglenes befogadónál nevelkedett szuka kutyám nem hajlandó esőben kint elvégezni a dolgát, csak a lakásban (panelban lakunk). Miután jön az őszi esős idő, ez komoly fejtörést okoz. Milyen megoldást tudsz erre javasolni nekem? Üdv: Anetta

Válasz: Az én egyik kutyám is kényes erre, de mindig találunk száraz helyet, eresz alatt, nagy fa alatt, fontos, hogy le legyen nyírva a fű, akkor nem olyan nedves, akkor rá pisil. A másik megoldás a megtorlás, ha bepisil, kellemetlen élményt kell neki okozni, kiközösítéssel, azaz, nem mehet a gazdi közelébe, és abba a szobába, ahol a gazdi van, ha próbálkozik, ki kell küldeni!

2014. szeptember 10. szerda - 05:00 #3570

Magyar Adrienn

Sziasztok!

Van egy nemsokára 2éves szerintünk spicc keverék kan kutyusunk (nem tudjuk mert mikor vettük átvertek minket,amit egyébként nem bánunk mert imádni való)!! Társasházban laktunk eddig, bent is kint is végezte a dolgait, bent mindig a helyére! Egészen addig amig a társasház nagy parkjának a végébe nem hoztak egy lány kutyát! Létezik olyan hogy a tüzelésekor esetleg meg”bolondul” a kutyám? Mert onnantól kezdett bent a lakásban jelölgetni. .. szék,asztal lába,szekrény… anyukámnál kicsi korától minden hétvégén vagy néha kéthetente kint voltunk a nyàri időszakban, kertes ház! Az első pár alkalommal még leterítettem neki ott is bent pisikaki helyet, aztán ahogy nőtt, nem volt rá szükség amikor ott voltunk mert kéredszkedett! Most költöztünk egy másik városba panelba… pontosan 5napja… a biztonság kedvéért tettem neki le pisihelyet, ahogy olvasom az előzőeket nem kellett volna! :) de nem volt baj vele eddig 3szor viszem le minden nap… kipisili magát, nagyon sokat pisil! Ma reggelre két pisi volt két helyem, pedig reggel5kor már leszoktam vinni akkor indul a párom dolgozni! Vegyem fel a pisilöt bentről? Adjak kevesebb vizet neki? Vagy mit tehetnék? A párom nagyon mérges lett hogy megint itt is kezdődik előlről…. odavittem a pisihez leszidtuk, de tudja hogy rosszat csinált csak úgy bújik meg forditja el a fejét szégyelli magát! Válaszod Köszönöm előre is!Adrienn

Válasz:

Igen tüzeléskor megbolodulnak, az tuti, szörnyűek lesznek, rájuk se lehet ismerni, de hál istennek, előbb-utóbb vége a tüzelésnek is. Tipp:

A szidás után közösítsük is ki, azaz ne engedjük a  falkához, akkor se, ha az csak egy fő, a gazdi, a szidással együtt küldjük is el, akár ki, akár a másik szobába, mindegy, a lényeg, hogy ne lásson minket, és ne akkor engedjük magunkhoz, ha ő akarja, ő punccsol, ha újra és újra vissza akar jönni, bármi elküldtük, csukjuk rá az ajtót, bármit, de ne engedjük magunkhoz, akkor se ha hisztizik, ez lesz a hatásos szidás, ha csend van és mi is megnyugodtunk, akkor beengedhetjük, no nem kell nagy öröm újjongásba kitörni, maradjunk semlegesek, ez egy olyan büntetés, ami miatt legközelebb elgondolkodik, hogy akar-e még egyszer bepiszkítani.

2014. szeptember 25. csütörtök - 03:57 #3578

Magyar Adrienn

Köszönöm szépen a válaszod! Nem akarom elszólni magam de úgy néz ki javult a helyzet! És már kiegyensúlyozottabb lett… lehet az új hely ia bekavart neki… reméljük a legjobbakat! Minden jót :)

2014. október 7. kedd - 04:47 #3582

Jeszenák Anna Júlia

Kedves Szakértő(k)!

Ezúton szeretnék segítséget kérni a 10 éves szálkásszőrű tacskó kutyámmal kapcsolatban.
Öt hónapos korában került hozzánk, semmi (komolyan semmi!) probléma nem volt a szobatisztaságra szoktatással. 1,5-2 évvel ezelőtt (lakás eladás és költözés előtt) elkezdte “jelölni a területét”, szőnyegekre pisilt. Költözés után abbahagyta a bepisilést. Jelenleg külföldön vagyunk és egy pár hete újra bepisilget. Nem a – gondosan a korábbi pisik helyére letett pelusokra-, hanem a lakás különböző pontjaira. Olyan jellegű fizikai változás nincs az életünkben, mint korábban volt. Lehet, hogy őt is megcsípte valami vagy fertőzése van? Vagy egyszerűen “bosszúból” csinálja? Áprilisra várjuk az első babánkat, lehet, hogy ezt érzi, hiába tartjuk ugyanazt a napirendet?

Válaszukat előre is köszönöm!
J.A.

2014. november 29. szombat - 02:29 #3586

boglarka

Sziasztok van egy 2eves dobermann kutyam amelyek eddig kikerezett de mostmar a hazban ahol talalja ott pisilik

2014. december 6. szombat - 12:34 #3589

Lilla

Sziasztok!

Az én kutyám egy 7 hónapos angol cocker spániel. Már szobatiszta ha időben le visszük. Az idejét nem tudjuk hog toljuk ki mert ha fél óra késéssel viszük le be pisil. A nagy dolgot már nagyon rég óta le viszzük de a pisivel hadi lábon állunk. A másik ami aggasztó, ha a nagyobbik kutyánk eszik, őt ki kell zárni a konyhából mert el enné a másik elől a kaját. Mikor ki kerül a konyhából el kezd remegni körbe körbe járkál és be pisil. Erről hogy lehetne le szoktatni? Tudjuk hogy ez neki egy szorongás féleség de nem tudjuk, hogy hogyan kezelhető.

Köszönettel:
Lilla

Megjelenítve 15 bejegyzés (összesen 72)
Válasz erre: A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil
Információid:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>