A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil

Kezdőlap » Fórumok » Csevegő » A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil

Ennek a témának 1 hozzászóló-ja van, 71 válasz-t tartalmaz és utoljára  Varga viktória frissítette 158 nap ezelőtt.

Megjelenítve 15 bejegyzés (összesen 72)
Szerző Bejegyzés
Szerző Bejegyzés
2013. december 18. szerda - 11:11 #3086

Zoli

Sziasztok!
Egy 2 éves Vizslermanak (Magyar Vizsla-Dobermann keverék) vagyok a gazdája. Igazán soha nem sikerült szobatisztaságra nevelni, csak ideig-óráig nem volt probléma. Volt, hogy hónapokig nem történt semmi, de az utóbbi időben minden éjszaka, és nappal mikor egyedül van bepisil. Van, hogy egy napot kihagy. Oda ahova kezdetektől fogva is. Mikor haza érek, látom rajta, hogy tudja, hogy rosszat csinált, hangosan le is szidom és ilyenkor nem is veszek róla tudomást. Szinte minden iskolát felkerestünk már a problémával, de mindenütt addig jutottak, hogy szeparációs stressz, de érdemben nem tudtak segíteni. Reggel, este sétálunk legalább egy órát a parkban ahol el is engedem. Sokat pisil, jelöl. Éjszaka 11-12 körül még egy “egészségügyi” séta, de csak addig amíg pisil esetleg kakil egyet. Ennek ellenére sokszor reggelente megtalálom a pisit. Napközben mikor egyedül van nem ugat, nem rombol de mindig be van pisilve. A 40 éves parketta teljesen felázott és tönkre ment. Arra gondoltam, hogy a szag miatt pisil mindig oda, így különböző vegyszerekkel próbáltam eltüntetni a szagot, de sem a tisztítószerek sem az állatfelszerelés boltban kapható “szag elfedő” szer nem segít. Leterítettem takarófóliát hátha elfedi a szagot, vagy legalább rápisil és nem a parkettára, de feltépi és ugyanúgy oda pisil. Előre is köszönöm a segítséget.

Válasz:

Nehéz, ha szakemberek személyesen nem tudtak segíteni, nekem okosat írni, levélben…azért megpróbálom! Oh, és az állatorvos mit mond? Mert ennyi ideig nagyon kellene tartani, korábbi kullancs csípés mellékhatása is szokott lenn, hogy vizelet problémákkal küzd a kutya. Vízet én elvenném, főleg így télen, kaja mellett legyen, akkor igyon, utána egyáltalán ne legyen kint víz. A szidás jó, és , hogy nem  vesz utána tudomást, de meddig? amíga  kutya nem punccsol? vagy akár egy napig is, a lényeg a szidásnál, hogy a gazdi kezdeményezzen, hogy vége legyen, azaz, ne akkor amikor a kutya megy hízelegni, hogy “bocsi”, hanem akkor amikor a kutya már temette, hogy a gazdi újra szóba áll vele! Egyik éjjel éberebben kellene aludni, és amikor kezd kaparni, szagolni, pisi előtti ceremónia, akkor nagyon-nagyon ráförmedni, és elküldeni a pisi helyről, úgy, hogy a kutya is meglepődjön, mindig az  a legjobb, ha pont rajta kapja az ember, jönnek az ünnepek, hátha kicsit kipihentebb lesz, és meg tudja tenni. Sok sikert!

2013. december 29. vasárnap - 12:51 #3091

Szilvia

Nagyon el vagyok keseredve. Van egy keverek 6 honapos nosteny kutyam, de ujabban allandoan bepisil. Pedig 2 orakent setaltatom. Ha munkaban vagyunk kibir 8 orat de most unnepek alatt 1.5 orankent bepisil. Ugy erzem direkt csinalja. Es mindig a szonyeget celozza mag. Ma nagyon megbuntettem, elzartam, de ugy erzem mar semmi nem segit. Hiaba a szidas, hiaba a buntetes egyszeruen elhatarozta, hogy az oruletbe kerget es meg azert is bepisil. Otletek, hogy mitol lehet?

VÁLASZ:

Ilyet nem csinál a kutya, direkt nem kergeti őrületbe a gazdit, maximum csak félre értik egymást a gazdival, és a büntetés nem hatásos. Érdekes, hogy a probléma pont akkor van, amikor nincs egyedül. Az biztos, képes visszatartani az ingert, ha nincs otthon senki, tehát képes lenne, akkor is, ha otthon van valaki. Az oka sok minden lehet, így levélen keresztül nehéz kitalálni, de leírok párat, hátha pont beletrafálunk. Pl. ha a pisiknél dicséretet kap a kutya, mindegy, hogy lent, ha túlzásba van víve, akkor fent is próbálkozik. Ennyi idősen, már csak tudomásul kell venni a pisit (a természetben) és kész. Másik ok: sós dolgokat kap a kutya, sokat iszik rá. Harmadik, sokat unatkozik a kutya és nasizik unalmában, azaz iszik. Rossz a büntetés, nem magára kell hagyni, és elzárni, hogy pihenjen és ne érezze a gazdi düht, hanem le kell szidni, az a legjobb, ha rajta kapja az ember, és után tudomást se venni róla, maradhat a szobában, de meg kell mutatni neki, hogy azért mert hibázott kimarad a közös szórakozásból, a gazdi nagyon jól tudja érezni magát a kutya nélkül is, ezt persze el is kel túlozni, vegye észre a kutya, hogy ha hibázik, kimarad a játékból, akkor is, ha pucsol, és hisztizik, hogy a gazdi megbocsásson neki, nem szabad a kutyával foglalkozni. Minél hosszabb ideig tart a csendes büntetés, annál hatásosabb. Ha a gazdi otthon van, ne változtasson a szokásokon. A séták idején, persze lehet hosszabb, sőt használjuk ki a lehetőségeket, de a rendszer maradjon meg a  kutyus életében. Remélem javul a helyzet a tanácsok hatására.

2014. január 8. szerda - 09:21 #3103

Judit

Kedves Yvette, 2,5 éves tacskóm gyakran bekakil. 3 kutyám van, 7 és 6 éves a másik kettő, ivartalanított szika és kan; kertes házban lakom, egész nap kint vannak, de éjjel bent alszanak. A két idősebb kutya első perctől szobatiszta (mindkettő 4 hónaposan került hozzám menhelyről). A tacskó akkor is bekakil, ha ki tudna menni a kertbe. Nem jelez, viszont mindig ügyel arra, hogy ne lássam, amikor csinálja. Így nem tudom tetten érni. Mindig megmutatom neki és megszídom, utána hosszabb ideig nem nézek rá, nem beszélek hozzá, nem reagálok a közeledésére. Néha 4-5 napig sem csinálja, utána megint. Egyformán foglalkozom mind a három kutyával. Esetleg dominancia-probléma lehet, de nem tudom, mit tehetnék.
köszönöm, Judit

Válasz:

Igen, így nehéz, elég sok témát körbejártál, amiket levél alapján én is mondtam volna. Mondjuk nagyon szubjektív, hogy mi azt hisszük, hogy egyformán törődünk a kutyával, mert van amelyik több kettesben töltött időre vágyik,a gazdival. Azt kellene megnézni, hogy mi történik, amikor több napig nem csinál be, mert ott a titok. Sokszor egészségügyi okai is vannak, és azért megy máshova csinálni, mert szégyenli, nem azért, mert a gazdi haragszik rá. Van, hogy a tápja olyan, hogy átfolyik rajta, idős  a kutyus, én talán az esti etetést kihagynám, hisz napközben nincs bent, el tudja intézni a dolgait a természetben. Ott van biztos az ok, az orrod előtt, csak ne elfogultan nézd, megszokásokból. Látatlanba, ne haragujd, nincs több ötletem!

2014. január 8. szerda - 19:12 #3109

Alexa

Sziasztok!
A 3 éves kan bolognese kutyám már szobatiszta de 1-2 napja észre vettük hogy az ágy lábához pisil és mostmár be is kakil és hiába mossuk le domesztosszal hogy ne érezze a szagot,ugyan így oda pisil. Mit csináljak? Lehet hogy valami baja van? Egyébként panelban élünk de minden nap töbször is levisszük öt sétálni,és amikor suliban vagyunk akkor elvisszük öt a nagymamámhoz (kertesház) hogy ne egyedül legyen itthon. De ez kiskorától fogva így van tehát biztos nem az a baja hogy szokatlan neki a környezet. Kérlek segítsetek! Elöre is köszi!

Válasz:

Egy ötletem van, mivel kan, és ugyanoda ürít, elindult a dominancia, mindegy, hogy le van takarítva, ő megjelöli ugyanazt a területet, hogy ez az övé. Nos, ha ez pont a gazdi ágya, igen, felüli jelöli a gazdi szagait, hogy ez a terület is az övé. Tudom ez a  fajta, nagyon bújós, kedves kutya, de azért az ösztönök dolgoznak, és, ha úgy érzi erősebb, nemcsak fizikailag, hanem akaratilag is a gazdinál, azaz, érvényre tudja akaratát juttatni, akár hisztivel, akár morgással, kitartó ugatással, bármivel, szóval, ha képes irányítani a gazdit, akkor ő a főnök.  Ha észre veszik az esetet, a területről is el kell küldeni, hogy megfutamodjon, és ha visszajön, oson, újra elküldeni a szobától jó messze. A lényeg, ő hátráljon meg, és fogadja el a gazdi döntését, azaz, nem jön vissza a jelzett területére.

2014. január 23. csütörtök - 07:30 #3135

Merci

Szia! Segítséget szeretnék kérni. Van egy 1,5 éves kan Chihuahua-m. Nekem bizonyos okokból külföldre kellett költöznöm addig a kutyus aa régi lakhelyemen anyukámmal maradt. 3 hete viszont kihoztam magammal és 2 napja pisil a lakásban de nem csak ide-oda hanem elindul valahonnan és végig pisili az egész házat meg az ágyneműt is :( nem tudom ez miért lehet napi 3-4 alkalommal sétáltatom. lent végzi is a dolgát szépen.Először arra gondoltam lehet, hogy felfázott, de nem tudom. Kérlek segíts mert tanácstalan vagyok! Előre is köszönöm. Szia!

VÁLASZ:

Orvosilag nem árt soha, ha megnézettjük, látatlanba nem tudom, hogy vannak-e egészségügyi problémái a kutyának, ártani biztos nem árt. Mivel kan, az is lehet, hogy körbe jelöl mindent, mindent az ég világon. Felnőtt kan kutyák mind ezt csinálják lakáson belül is jelölnek, sarokra, virágra, ugyanúgy, mint kölyökkorban, abban a pillanatban, hogy indul felfelé a lába, már dobhatjuk is oda a párnát, a pet palackot, bármit, ami könnyű, de kizökkenti a kutyát, vagy ha elég gyorsak vagyunk, toppanjunk oda elé, hevesen menjünk felé, hogy meghátráljon és abbahagyja a pisit.  Le kell szidni ilyenkor is, mert készült arra, hogy rosszat csinál. AZ új helyen még nincs ott az ő szaga, ezért jelöl, nem azért mert kell neki pisilni. Ezt tetten kell érni, és le kell nagyon szidni érte.

2014. január 24. péntek - 07:13 #3142

Merci

Szia! Köszönöm a segítséget. Orvoshoz rendszeresen járunk azon a téren semmi baj. Mindíg megnézetem nincs-e valami baj. A pisiléssel meg az a baj, hogy a lakásban nem emeli a lábát csak megáll valaahol és pisil nem mindíg egyértelmű számomra, hogy aaz adott pillanatban csak áll és néz vagy épp pisil is közben :( De lent meg mindíg emelt lábbal pisil.

2014. január 24. péntek - 17:48 #3143

Anita

Szia! Van egy 7 hónapos angol bulldog kan kutyánk. Egyèbkènt szobatiszta, de mostanában bepisil a kanapèra. Nèha akkor is ha mellette ülünk. Teljes mindegy hogy büntetjük, egyáltalán nem èrdekli. Ezen kívül amit lehet ( szèklába, asztal, ágy ), mindent megrág, tönkre tesz. Válaszodat előre is köszönöm.

Válasz:

Hét hónapos, ez a rágcsa téma, tényleg borzasztó idegesítő a gazdinak, de közbe érthető, nő a foga, és annyira, aktívak, ha nem kapnak feladatot, elfoglalják a kölykök magukat, pl.  megreszelgeti fogait, megvakarja az ínyét. Gumijátékok helyett, óriási csülkös csontot, vagy bikacsököt adjunk neki, vagy valami olyan játékot, ami tényleg vastag anyagból készült. Bár én a természetes csontokat tartom előnyben, van olyan csontunk, amit még három hete vettem, és még mindig van belőle, ha unatkozik a kutya, előássa, és újra nyammogni kezdi. HA rajta kapjuk, hogy rág, iszonyatosan szóljunk rá, még egy műanyag palackkal is a földre csaphatunk, hogy hangosabb legyen a szidás, és ne engedjük a  kutyát a tett színhelyére, legalább fél napig, ne is szóljunk hozzá, akkor se, ha már nem haragszunk rá, bírjuk ki. Ott ülünk és pisil? VAgy a büntetés nem hatásos, vagy nem érti mit akarunk. HA rajta kapjuk, iszonyatosan szidjuk le, a kanapéra ne is engedjük fel, napokig, ha ilyet csinál, ha nem tiszteli a helyét, akkor nem kell felengedni. Nálunk a most 8 hetes kölykök se piszkítanak a saját helyükre, nem hogy 7 hónaposan. Ez tiszteletlenség a  javából. A büntetés nem abból áll, hogy ordítunk a kutyával, az csak az eleje, ami utána jön, na az az igazi, észre se vesszük, hosszú-hosszú órákig, akkor se puncsol.  Itt rontjuk el legtöbbször eltelik fél óra, egy óra, és a kutya csak mellénk fekszik, és már azt hisszük, mindent megbánt, elkezdjük simogatni, nagy büntetés, amikor a kutya úgy gondolja, legyen vége a haragnak, odamegy a gazdihoz, azaz a kutya irányít minket.  Ezt nem szabad engedni. Sok sikert!

2014. január 28. kedd - 11:46 #3158

Mariann

Sziasztok.Van egy csivava keverék kiskutyám. Kilenc hónapos.Három hónapja került hozzám,nagyon rossz körülmények közül.Egy szaporítónál volt.Mondták,hogy lehet sok lesz vele a gond mire szobatiszta lesz.Engem is meglepett milyen hamar ment neki.Nagyon ügyesen megtanulta,de pár napja megint elkezdett bepisilni.Olyan szépen beállt,hogy naponta háromszor lemegyünk többnyire azonos időben.Persze volt párszor,hogy kicsit korábban levittem,de pár napja vagy délelőtt,vagy délután bepisil.Nem bírja ki a köztes időt.Most megint kezdjem előlről,hogy vigyem le gyakrabban?

VÁLASZ:

Ha egy módszer bevált, megismerte, és követte a gazdi szabályait, akkor miért ne? Nem fog olyan sok ideig tartani, mint az elején, sőt nagyon gyorsan rá fog állni, azért nyugodtan szidd csak le, ha becsinál, hogy érezze ez nem megengedett. Amúgy iszonyatosak a szaporítók, annyi csivavával találkozom mostanság, akik “flúgósak” ilyen olyan problémáik vannak, az agressziótól kezdve,,,,,ne mindegy, szörnyű. Tehát, igen, egy levél által, nem tudom mi okozta a visszafejlődést, de ha a módszered korábban hatékony volt, akkor most is azt kell tenned. Kitartást!

2014. február 17. hétfő - 19:38 #3286

Orsi

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni én is, a majdnem 5 éves kutyusom az utóbbi hetekben többször is bepisilt, volt, hogy csak jelölés szinten, de volt, hogy a teljes adagot leküldte nekünk. Pedig a megszokott idejében visszük le mindig, és nem tudjuk, hogy tudjuk megakadályozni. Ráadásul az ingatlan bérelt és még padlószőnyeg van. Arra gondoltunk, hogy meg lehetne-e tanítani arra, hogy jelezzen (pl. orrával bökjön meg egy harangot), amikor tényleg ki kell mennie. Ha ez jó ötlet, van valakinek ötlete arra vonatkozóan, hogyan kivitelezzük a tanítást? köszi Orsi

Válasz:

Valójában jeleznek a kutyák, tanítás nélkül is, csak nem figyeljük meg.  Valamelyikük olyan szaglásba kezd, mintha nyomot talált volna, aki tudja, hogy nem szabadna, eltűnik a másik szobába, valamelyik kutyus jár egy kört is, mielőtt lepisilja a virágunkat, vagy valamit. Csak figyelni kelll őket, és ha rájöttünk mi a jel, még a jelzés közben mondani kell neki, hogy “nem” és azonnal, póráz, irány  a természet. Nem nagy sétára, mert akkor palira vesz majd minket, és kijátssza ezt, hogy sétáljon, tehát pisi, esetleg még egy kis szaglás, és irány haza. Ha eset közben látjuk, egy műanyag palackkal csapjunk a földre, asztalra, falra, valahova, hogy jó durranós hangot adjon ki, és mondjuk, hogy “Nem” tuti abbahagyja, és utána irány a természet, az előzőek szerint, ahogy leírtam. Sok sikert! Oh, még figyelem felhívásból, bosszúból is szokták ezt csinálni, érdemes rá odafigyelni.

2014. március 4. kedd - 06:57 #3307

Hajni

Sziasztok. Van egy 8 ès egy 4 és fél éves Havanesem. 2fiúcska,mind2en szobatiszták. De az idősebbik kb2hónapja minden este bepisil. Bosszúra gyanakszom,mert azóta dolgozom 16órában,1 nap munka 1 nap szabad. Az egész napot kibírja,de éjjel 11és hajnal 4 közt mindig bepisil. Mindig leszidom,de nem használ,nyilván nem akarom elvetni meg ilyenek,de már elviselhetetlen a hajnali takarítás,de leginkább a bűz.:( ma reggel már odáig jutottunk,hogy odahívtam a pisihez,már akkor morgott,aztán feltakarítottam…utàna szóltam nekik,hogy jöjjenek ki az udvarra wczni,a kicsi ki is szaladt,de ő lefeküdt a helyére és morgott….ezt azért mégsem hagytam neki,leöntöttem egy pohár vízzel. Nagy nehezen,komoly hisztéria árán kijött az előszobâig,ott magára hagytam morgicsálni,majd egy kis idő után csatlakozott. Elvégezte a dolgát,és jött bocsánatot kérni. Mit tudok vele csinálni? Hajnalban kint vagyunk az udvaron negyed órát,este 6-7 közt a párommal vannak kint kb fél órát,majd10körül megint negyed órát. Bevallom,most hogy hideg volt,és folyton dolgozom,nem vittem sétálni őket de pl ha szabad vagyok,akkor nagyon sokat vagyunk az udvaron. Köszi a segítséget. Hajni

VÁLASZ:

Lefordítom kutya nyelvre mit csináltál. A kutyus (bár állatorvos nézzen rá, lehet valami belső szervi baja is, nem árt kiszűrni) szóval amilyen kis szeretet éhesek, elképzelhető, hogy figyelem felhívó jelzés ez a bepiszkítás, ajánlom figyelmedbe: http://kutyafuttaban.hu/2013/08/28/lesza-om/

Szóval a kutyus, bár tudja, hogy nem szabad, megteszi, tudja, hogy te erre mit reagálsz, de nem érdekli, sőt ellenszegül. Mire te belemész a játékába, és a végén, ha bár te úgy érzed “félúton “nyertél, a kutya jön ki győztesként a harcból. A víz lelocsolás jó volt, de utána én egy párnával, műanyag palackkal, addig tereltem volna, hogy magától fusson ki előlem az udvarra. És még rá is csaptam volna az ajtót. A lényeg, ha ilyet csinál, ne azt kapja, hogy hosszasan törődsz vele, ha ez hiszti is, hanem , hogy gyors “hadművelettel” még a közeledbe se engeded. A másik kutyát ekkor még ne engedd ki, ne bandázzanak. Szóval, ha ilyet tesz, elég csak rámutatni, érzi majd ő, hogy mért vagy mérges, vegyél a kezedbe valamit, mert valószínűleg, ha morog rád, lehet meg is kapná a kezed, szóval egy seprű nyél, egy palack, egy párna, valami amivel a kezedet meghosszabbítva az ajtó felé tereled, előre kinyithatod az ajtót, hadd meneküljön ki, és csapd rá az ajtót. Jöjjön rá, ha bepiszkít, kikerül a jóból. HA persze tiszta marad a szoba, nagy ölelés várja reggel. Oh, és azért az utcára sem ártana kivinni őket, az udvar elég ingerszegény környezet 8 év után.

2014. március 4. kedd - 07:01 #3308

Hajni

U.i.olyan tanácsot ne adjon senki,hogy ajándékozzam el,mert imádom,és oda nem adnám semmi pénzért!

2014. március 4. kedd - 09:58 #3311

Hajni

Köszönöm a választ. Nem 8éve van udvarban,ott csak 5hónapja,addig panelnan laktunk,így napi 4-5 séta volt beiktatva.:) Kb 5 hónapja jött a költözés,és kb 2hônapja ez a munkarend. Megfogadom a tanácsot,köszönöm.:)

2014. március 8. szombat - 09:59 #3327

Nagy Márta

Üdvözlöm!

Most kaptam egy bichon havagnese 4 éves szuka kutyust. Sajnos, csak részben szoba tiszta, tudom, hogy szegénykének nehéz dolga van, mert most új helye van, s ez nehéz Neki, ráadásul most tüzel is, bár ez a szobatisztaságot nem befolyásolja. Reggelre van néhány pisifolt az előszobában, illetve, ha este nem tudott kakilni, (mert mindig ki viszem, de nem mindig kakil), akkor hajnalban az előszobában elvégzi azt is. Tudom, hogy nem szabad vele kiabálni, nem is szeretnék, nem tudom, hogy van-e még remény. Az előző gazdi ugyan mondta, hogy nem teljesen szobatiszta, tehát ezzel együtt fogadtam magamhoz, de azért jó lenne, ha meg tudnám neki tanitani, hogy kint. Kertes házunk van, többször kiengedem, rendszeresen megyünk sétálni az utcára is, mert ő ezt szokta meg. Hogyan tudnék neki segiteni ebben, amúgy egy nagyon okos kutyus.

Köszönöm a választ: Nagy Márta

2014. március 8. szombat - 10:04 #3328

Nagy Márta

Bár talán nálunk is be fog válni, hogy oda hívom és “csúnyán nézek rá”, mert tényleg nagyon értelmes

2014. március 8. szombat - 10:07 #3329

Nagy Márta

Még annyit (bocsánat), az előző hozzászólóknál teljes szobatisztaság volt, mielőtt gondok jelentkeztek, nálunk pedig teljes szobatisztaság soha nem volt, kicsit ezért aggódom, hogy van-e még remény, mert a büdit én sem nagyon szeretem… (de nyilván nem szabadulnék meg azért tőle, mert imádom)

VÁLASZ:

Nehéz így, hogy soha nem volt szobatiszta, azért, mert ahogy az ember belső biológiája rá tud állni, hogy minden hajnalban arra keljen, hogy ki kell mennie, úgy  a kutyának is reflexszerűen jön. Az ember persze, ha egyszer-kétszer kibírja, hogy azért se megy ki pisilni, abbamarad a rossz beidegződés, de a kutyánál ez nem tudatos, legalábbis , nem ennyire. Nem tudom, hogy  a régi gazdáját zavarta-e egyáltalán ez. Leszidta-e érte, volt-e, hogy rajtakapta, akarta-e egyáltalán, hogy szobatiszta legyen?! Szóval ezért nehéz, de én azt javaslom, mivel új hely, új gazdi, új szokások, kezdjen mindent az elején. Igen is, ha reggelre ott vannak a  foltok, hívja oda  a kutyát, legyen rá mérges, utána meg küldje ki egyedül az udvarba, hogy gondolkozzon.Nyugodtan lehet rá mérges, hisz tudnia kell a kutyának, hogy mi az, amit a gazdi nem szeret, pl. a büdi meglepetéseket. Nem kell verni, csak hangot adni a dolognak a pisi helyszínénél és utána elküldeni, kiközösíteni a  falkából.A vizet elvenném estére, a séta után, ne nasizzon belőle, unalmában. AZ étkezést pedig az esti séta elé tenném, egy órával, hogy biztos ürítsen a szabadban.HA úgy kell reggel, hogy nincs pisi, nagyon-nagyon örüljön neki, simogassa, ölelgesse, érezze a kutya  a gazdi elégedettségét. Sok sikert!

Megjelenítve 15 bejegyzés (összesen 72)
Válasz erre: A már szobatiszta kutyám ujra bepisil-kakil
Információid:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>